Студентський пленер – 2011 р.

(с. Коцюбинчики, Чортківський район, Тернопільська область).Учасники пленеру:
1. Ростунов Олексій Олександрович, ІV к. жив.
2. Петрашик Володимир Ігорович, аспірант ФТІМ,
3. Барська Анастасія Григорівна, ІV к. жив.
4. Аділханян Сєда Амбарцумовна, ІV к. жив.
5. Войтенко Ганна Юріївна, ІІІ к. жив.
6. Шумейко Ірина Леондівна, ІІІ к. театр.
7. Шова Вероніка Анатоліївна, ІІІ к. театр.
8. Попова Єлизавета Георгіївна, ІІІ к. театр.
9. Сарахман Ольга Василівна , І жив.
10. Петрова Юлія Володимирівна, художник
11. Тань Вань, ІІ к. жив.
12. Ян Лінянь, ІІ к. скульпт.
13. Ло Цзяці. ІІ к. графіка

Керівник пленеру: Мельничук Ігор Юліанович

На Тернопіллі, в мальовничому селі із імпресіоністичною назвою Коцюбинчики, що розкинулось на землі Чортківщини між замками села Сидорів та міста Скала-Подільська, на кордоні Західної України, омитої річкою Збруч, в серпні відбувся студентський пленер Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури. Гарна погода і активне творче життя учасників посприяло виконанню чотирьох складних завдань живопису. Це двофігурні жанрові постановки в старовинному автентичному одязі із конями. Кожного дня учасники з захопленням і насолодою писали цікаві куточки мальовничого села Коцюбинчики, а також багато краєвидів віковою історією і неперевершеною, але скромною красою берегів річки Збруч. На вихідні проводились пленерні екскурсії в село Сидорів, де писали види замку пана Калиновського, в село Зелена, яке лежить на річці Збруч із старовинним кам’яним млином. Відвідали замок міста Скала-Подільська та місто-фортецю Кам’янець-Подільський, де провели пленер. Мальовничий краєвид села на заході доповнює і енергетично збагачує так звана «розбита могила» у вигляді піраміди, яка являється центром не до кінця дослідженого скіфського акрополя.


    

    

    Студентський пленер – 2010 р.

(с. Буківець, Верховинський район, Івано-Франківська область).Учасники пленеру:
1. Чеботару Андрій Миколайович, ІІІ к. жив.
2. Грищенко Роман Іванович, V к. жив.
3. Ростунов Олексій Олександрович, ІІІ к. жив.
4. Барська Анастасія Григорівна, ІІІ к. жив.
5. Кулінченко Надія Василівна, V к. жив.
6. Войтенко Ганна Юріївна, І к. жив.
7. Аділханян Сєда Амбарцумовна, ІІІ к. жив.
8. Шумейко Ірина Леонідівна, І к. театр.
9. Шова Вероніка Анатоліївна, І к. театр.
10. Попова Єлизавета Георгіївна, І к. театр.

Керівник пленеру: Мельничук Ігор Юліанович

В селі Буківець вкотре відбувся студентський пленер. Багато вражень, емоцій від краю і краси Карпат можна відчути в очах новачків, які вперше побували на карпатських студентських пленерах. Наше місце розташування на висоті близько 900 метрів над рівнем моря під відомим Писаним Каменем. Написали чотири жанрові постановки в етнічних костюмах. Не раз піднімались на вершину «Писаного», де малювали мінливий краєвид Чорногірського хребта. Із Буківця з пленером ходили до хати-ґражди на гору Ігрець, мали змогу насолодитись краєвидами та поспілкуватись з господарями, ознайомитись з їхнім побутом і життям і передати це в своїх творчих роботах. Зустрічались із майстром музичних інструментів, ковалем, і славним музикою гір карпатських – п. Тафійчуком. Відвідали Косівський музей прикладного мистецтва та приватний музей народного мистецтва Корнелюка. Із дружнім візитом на пленер до нас вкотре завітали студенти мистецтвознавці з професором Федоруком О. К. та його асистентом Петрашиком В. І., які проходили ознайомчу практику на Верховинщині.


    

    

    Студентський пленер – 2009 р.

(с. Буківець, Верховинський район, Івано-Франківська область).Учасники пленеру:
1. Сивирин Юрій Вадимович, асистент-стажист,
2. Чеботару Андрій Миколайович, ІІ к. жив.
3. Чеботару Олексій Миколайович, ІІІ к. жив.
4. Петрашик Володимир Ігорович, аспірант,
5. Ростунов Олексій Олександрович, ІІ к. жив.
6. Біліченко Оксана Василівна, ІІІ к. жив.
7. Кулінченко Надія Василівна, ІV к. жив.
8. Барська Анастасія Григорівна, ІІ к. жив.

Керівник пленеру: Мельничук Ігор Юліанович

Третій студентський пленер в с. Буковець відбувся біля підніжжя Писаного Каменя. Погода перший тиждень – туман. Надзвичайно складні умови для праці і вирішення колористичних завдань. Наступні три тижні краса і неперевершений погодній стан із мінливими дощами після яких, надзвичайні феєричні випаровування гір. Тільки встигай зафіксувати. Але попри всі чудеса природи краси Карпатської, подарованої нам, зуміли написати чотири складні із них дві – подвійні постановки і дві – однофігурні з робочим реманентом. Надзвичайно цікава постановка «Гуцул-рибак» на березі високогірного ставка під вершиною гори в складному русі. Відвідали з екскурсією село Криворівня, музеї Грушевського та Івана Франка а також унікальну садибу місцевого художника аматора-інсталятора, музей-ґражду на Заріччі, де проводились зйомки кінофільму «Тіні забутих предків». Побували у хаті-музеї Сергія Параджанова у Верховині. Піднявшись на гору Ігрець, відвідали унікальну садибу-ґражду початку ХХ століття, яку збудували церковні майстри початку ХХ ст., жилу, із своїм гуцульським життям і духовною неперевершеною архітектонікою в поєднанні з надзвичайно красивим природнім ландшафтом.


    

    

    Студентський пленер – 2007 р.

(с. Буківець, Верховинський район, Івано-Франківська область).Учасники пленеру:
1. Храпачов Олександр Миколайович, асистент-стажист,
2. Сивирин Юрій Вадимович, асистент-стажист,
3. Деяк Михайло Михайлович, ІV к. жив.

Керівник пленеру: Мельничук Ігор Юліанович

Їхали з гарним настроєм базуватись з пленером в село Дземброня. Надзвичайно високі гори, краєвидів майже не видно, побачити можна лише піднявшись високо вгору. Багато речей і робочого реманенту, вимушені шукати інше місце, але уже не в Дземброні. Розчаровані проїхали чи мало кілометрів, зупинились в с. Буковець під Писаним каменем, який вабив нас своєю історією і енергією. Чарівне місце під горою, з красивим незвичайним ландшафтом, в дворі ставок з джерельною чистою водою, плавають рибки. З середини якого високим струменем води, виринає фонтан. Ідилію ландшафта доповнює різна альтанка при березі, неначе, золота шкатулка загублена в зелені Карпат. Не Гуцульщина – а Японія, з місцем для релаксації та медитації. Помешкання, в якому ми поселилися, стародавня Гражда кінця ХІХ ст. із різьбленими сволоками та збереженим первісним інтер’єром. Написали чотири постановки: дві постановки – трифігурнірні, одна – подвійна, і потрет Газди на тлі гір., багато краєвидів зі сходом і заходом сонця, вулицю з дорогою, яка в’ється золотистою змійкою, що повзе назустріч сонцю у підніжжі Писаного Каменя. Пленер в невеликому складі, проте великому і змістовному за своїм наповненням. Відбулась тепла зустріч в Яворові зі славним майстром родини Шкрібляків – Дмитром Федоровичем у його садибі-майстерні. Не один раз, протягом пленеру, відбувались зустрічі із його сестрою пані Марією, яка мешкає в селі Буківець з її чоловіком скрипалем. При нагоді милувались старими гуцульськими співанками баби Марії під чарівну мелодику скрипки. Відвідали Косівський музей прикладного мистецтва та приватний музей народного мистецтва Корнелюка.    

    

    Студентський пленер – 2006 р.

(с. Красноїлля, Верховинський район, Івано-Франківська область).Учасники пленеру:
1. Сивирин Юрій Вадимович, VІ к. жив.
2. Гурін Антон Володимирович, ІІ к. рест.
3. Орищук Олесь Ігорович, V к. жив.
4. Денисенко Іван Васильович, V к. жив.
5. Храпачов Олександр Миколайович, V к. жив.
6. Новаковець Володимир Володимирович, VІ к. жив.
7. Кудрявцева Катерина , ІІІ к. жив.
8. Кулінченко Надія Василівна, ІІІ к. жив.
9. Джан Бівінь, VІ к. жив.
10. Ху Сюєтао, IV к. жив.
11. Юнь Жань. IV к. жив.

Керівник пленеру: Мельничук Ігор Юліанович

Красноілля… Славне село своєю історично легендою про Довбуша, дорогою, яка веде в село Голови своєю історією і манливою полониною Скупово, де ватагував в свій час і набирався досвіду Олекса Довбуш. Славою свого місцевого театру, заснованого Гнатом Хоткевичем і не менш славним місцевим діячем, унікальним гуцульським-письменником романтиком, який писав виключно гуцульською мовою Шикериком-Дончиком, майстрами мосяжної справи і т. п. Красноілля мене завжди манило як автора проекту з унікальним природнім ландшафтом, де була б нагода написати краєвиди річки Дідушкової з чудовими горами. Наше помешкання 1926 року з різьбленими сволоками (колишня хата-ґражда), на березі самої річки. Там на території двору писали постановки. Із чотирьох складних: дві – двофігурні. Одна з яких в дворі за ткацьким верстатом, який спеціально розібрали, а потім зібрали на вулиці для постановки. Відвідали театр. Надзвичайне враження справила полонина і чабани в Скупові. Нам пощастило з погодою на свято Івана Купала. Чабани гостинно зустріли; маса вражень; зібрано багато фотоматеріалу. До нас з дружнім візитом і мистецтвознавчими дослідженнями краю завітали студенти факультету історії та теорії мистецтва з професором Федоруком Олександром Касьяновичем. Мали нагоду побувати на храмовому святі в церкві Петра і Павла.


    

    

    Студентський пленер – 2005 р.

(с. Верхній Ясенів, Верховинський район, Івано-Франківська область).Учасники пленеру:
1. Сивирин Юрій Вадимович, ІV к. жив.
2. Гурін Данило Володимирович, ІІ к. рест.
3. Деяк Михайло Михайлович, ІІ к. жив.
4. Гунченко Світлана Володимирівна, асистент-стажист,
5. Валієва Ганна Анатоліївна, ІІІ к. жив.
6. Чернієнко Вероніка Юріївна, ІV к. жив.
7. Ромашева Ірина Сергіївна, ІV к. жив.
8. Попінова Галина Миколаївна, ІІІ к. жив.
9. Храпачов Олександр Миколайович, V к. жив.
10. Лю Фан, ІІІ к. жив.
11. Цуй Чунь Хуа,V к. жив.
12. Чжан Бівінь, V к. жив.
13. Ку, ІІІ к. жив.
14. Денисенко Іван Васильович, IV к. жив.

Керівник пленеру: Мельничук Ігор Юліанович

Виконали чотири подвійні постановки в етнічному святковому одязі, а також вечірні та ранкові етюди. Піднялись на Писаний камінь із сторони Ясенова, з’їздили на екскурсію в Музей народного мистецтва Гуцульщини і Покуття ім. В Кобринського в Коломиї. Хочеться окремо наголосити на подвійній постановці біля водопою з трембітарем, яка виконувалась високо в горах під Писаним каменем, куди нелегко, особливо після дощу, доводилось підніматись кожного дня. Трембітар славний на Верховинщині і як майстер по виготовленні трембіт. У студентів була можливість побачити майстерню і процес виготовлення трембіти. До нас з дружнім візитом і мистецтвознавчими дослідженнями краю завітали студенти факультету історії та теорії мистецтва з професором Федоруком Олександром Касьяновичем.


    

    

    Студентський пленер № 2004 р.

(с. Седнів, Черніговська область).Учасники пленеру:
1. Малишко Людмила Василівна, IV к. театр.
2. Коваленко Наталія Павлівна, V к. жив.
3. Матвієнко Юрій Миколайович, V к. жив.
4. Шемеліна Тетяна Альбертівна, V к. жив.
5. Фіненко Євген Анатолієвич, V к. жив.
6. Василькова Олена Олександрівна, V к. жив.

Керівник пленеру: Мельничук Ігор Юліанович

Осінній студентський пленер в Седневі на творчій базі Національної спілки художників України. Золота осінь… Де була можливість відчути себе в повному розумінні художником. Чарівна природа та творчі майстерні бази, закріплені за студентами, створили певну ауру і надихнули студентів на творчість. На березі річки Снов з дзеркальним відображенням, в човні, протягом двох тижнів написали одну тематичну жіночу постановку. Керівництво бази організувало поїздки на етюди в навколишні села. Відвідали краєзнавчий музей міста Чернігів, Обласний художній музей та собори старого Чернігова. Написали чимало етюдів. Організували разом із місцевими рибалками екскурсію на човнах річкою Снов.


    Студентський пленер № ІІ – 2004 р.

(с. Буківець, Верховинський район, Івано-Франківська область).Учасники пленеру:
1. Сивирин Юрій Вадимович, ІІІ к. жив.
2. Павленко Леонід Васильович, асистент-стажист,
3. Гурін Данило Володимирович, І к. рест.
4. Куцаченко Андрій Олександрович, ІІІ к. жив.
5. Петрашик Володимир Ігорович, І к. ФТІМ,
6. Гунченко Світлана Володимирівна, асистент-стажист
7. Кравчук Роман Степанович, ІІ к. жив.
8. Троценко Катерина Вікторівна, ІІ к. жив.
9. Орлова Марина Михайлівна, ІІ к. жив.
10. Чернієнко Вероніка Юріївна, ІІІ к. жив.

Керівник пленеру: Мельничук Ігор Юліанович

Місяць серпень. ІІ пленер літа. Село Буківець, Верховинського району. Надзвичайно красиве місце розсташування садиби нашого пленеру, сусід наш славний майстер і унікальний музикант п. Тафійчук з яким протягом всього пленеру ми багато спілкувались, слухали кожного ранку спів чарівної сопілки в ранішніх туманах. Пощастило долі, що змогли написати постановку із участю в ній самого майстра. Цікаві спогади та розповіді чарівної людини допомогли студентам наповнити і створити образ, на майбутнє збагатитись духовним епосом, історією краю через народну пісню. Написали чотири жанрові постановки: дві – трифігурні, одна із яких з робочим реманентом – інша в святковому одязі, решта дві однофігурні з музичними інструментами. Відвідали музей-театр села Красноілля заснованого Г. Хоткевичем. Побували у садибі майстра-самітника, який проживав у лісі в старій гуцульській хаті, колишній ґражді кінця ХІХ століття, де під час визвольних змагань 1943–1947 рр. знаходилась штаб-квартира воїнів УПА. Сам майстер займається виготовленням цимбал. У Косові завітали до музею прикладного мистецтва. Вихідні дні проводили з пленерними замальовками на верховинському базарі, який притягує своєю самобутньою етнічною аурою.


    

    

    Студентський пленер № І – 2004 р.

(с. Верхній Ясенів, Верховинський район, Івано-Франківська область).Учасники пленеру:
1. Сивирин Юрій Вадимович, ІІІ к. жив.
2. Павленко Леонід Васильович, асистент-стажист
3. Куцаченко Андрій Олексанрович, ІІІ к. жив.
4. Сидоренко Андрій Вікторович, ІІІ к. жив.
5. Казаневський В’ячеслав Володимрович, ІІІ к. жив.
6. Троценко Катерина Вікторівна, ІІ к. жив.
7. Омельчук Катерина Володимирівна, IV к. рест.
8. Орлова Марина Михайлівна, ІІ к. жив.
9. Гончаренко Мар’яна Володимирівна, ІІ к. жив.
10. Собко Леся Павлівна, ІІ к. жив.
11. Волобуєва Алла Олександрівна, ІІ к. жив.
12. Попінова Галина Миколаївна, ІІ к. жив.
13. Валієва Ганна Анатоліївна, ІІ к. жив.
14. Ху Сюєтао, ІІ к. жив.
15. Перевала Наталія Сергіївна, ІІ к. жив.
16. Гурін Данило Володимирович, І к. рест.

Керівник пленеру: Мельничук Ігор Юліанович

Пленер, який відбувся вдруге в селі Верхній Ясенів зібрав старих учасників, доповнений новими членами студентства НАОМА. Як завжди традиційно, згідно із навчальним планом виконали чотири постановки в гуцульському одязі з живопису і чотири з малюнку. Неабияке враження справив наш китайський студент на місцеве населення. Гуцули із захопленням запрошували в гості і спілкувались. Відвідали храмове свято у Верхньому Ясенові, зробили багато етюдів. Вийшли на гору «Синицю» з боку Верхнього Ясенова, а також зробили І піший похід-екскурсію з Красноілля через Замагору до Верховини, по дорозі зустрічались з людьми, робили фото старої гуцульської архітектури та краєвидів, на перепочинках робили начерки. ІІ похід із Снідавки до скелі «Голова Довбуша», через село Буківець на «Писаний камінь» і Верхній Ясенів – місця нашого розташування.


    

    

    Студентський пленер № ІІ – 2003 р.

(с. Верхній Ясенів, Верховинський район, Івано-Франківська область).Учасники пленеру:
1. Куцаченко Андрій Олександрович, ІІ к. жив.
2. Чернієнко Вероніка Юріївна, ІІ к. жив.
3. Поромова Ольга Сергіївна, ІІ к. жив.
4. Омельчук Катерина Володимирівна, ІІІ к. рест.
5. Гунченко Світлана Володимирівна, VI к. жив.
6. Павленко Леонід Васильович, асистент ура-стажування,
7. Ромашева Ірина Сергіївна, ІІІ к. жив.
8. Сивирин Юрій Вадимович, ІІ к. жив.
9. Попінова Галина Миколаївна, ІІ к. жив.
10. Троценко Катерина Вікторівна, ІІ к. жив.
11. Сова Світлана Сергіївна, ІІ к. жив.

Керівник пленеру: Мельничук Ігор Юліанович

Другий пленер цього літа, який відбувся в селі Верхній Ясенів справив надзвичайно цікаве враження своєю новизною, місцем для нашого пленеру із ландшафтним розміщенням і цікавою старою автентичною садибою за церквою. Під час перебування на пленері, студенти вдосконалювали свої навики і одночасно написали складні завдання жанрового характеру із подвійними постановками, одна із них трифігурна, що надзвичайно захопило та збагатило їх мистецький рівень. Відвідали гори «Синиці» .


    

    

    Студентський пленер № І – 2003 р.

(с. Криворівня, Верховинський район, Івано-Франківська область).Учасники пленеру:
1. Куцаченко Андрій Олександрович, ІІ к. жив.
2. Чернієнко Вероніка Юріївна, ІІ к. жив.
3. Поромова Ольга Сергіївна, ІІ к. жив.
4. Омельчук Катерина Володимирівна, ІІІ к. рест.
5. Мазур Вікторія Павлівна, IV к. жив.
6. Кот Ірина Михайлівна, V к. жив.
7. Гунченко Світлана Володимирівна, VI к. жив.
8. Павленко Леонід Васильович, асистент ура-стажування,
9. Наконечна Лада Володимирівна, ІІ. граф.
10. Ромашева Ірина Сергіївна, ІІІ к. жив.
11. Сивирин Юрій Вадимович, ІІ к. жив.
12. Попінова Галина Миколаївна, ІІ к. жив.
13. Троценко Катерина Вікторівна, ІІ к. жив.
14. Михайлов Іван Борисович, ІІІ к. жив.
15. Коломійчук Ярослав Валентинович, ІІ к. жив.
16. Мельник Тетяна Миколаївна, ІІ к. граф.
17. Сова Світлана Сергіївна, ІІ к. жив.
18. Клименко Юлія , ІІ к. граф.

Керівник пленеру: Мельничук Ігор Юліанович

Вдруге у червні відбувається студентський пленер на території церкви Різдва Пресвятої Богородиці. Мали можливість написати цікаві постановки згідно з навчальним планом НАОМА. Спостерігали унікальне явище при написанні постановки: перед початком завдання із самого ранку до вечора лив дощ, тільки паламар Іван виходив із стародавньою патерицею ХІХ ст., хмари розступалися на три години, як тільки заносив до храму, знову йшов дощ. Це явище спостерігала група студентів протягом чотирьох днів. Написали інтер’єр церкви. Вже стає доброю традицією відвідування з пленерами свята Трійці в с. Ільцях на території храму, а також відвідування верховинського базару, зустрічі із славним музикантом і колекціонером музичних інструментів та предметів ужиткового побуту гуцулів п. Кумликом. Відвідали в Косові краєзнавчий музей, музей Корнелюка, музей косівського інституту. Звичайно усі музеї на території села Криворівня, побували на горі «Синиці», з’їздили в село Замагору. Завітали на храмове свято в селі Верхній Ясенів з пленером. Зробили звітну художню виставку під егідою отця Івана з нагоди закриття пленеру в будинку культури.


    

    

    Студентський пленер – 2002 р.

(с. Криворівня, Верховинський район, Івано-Франківська область).Учасники пленеру:
1. Михайлов Іван Борисович, ІІ к. жив.
2. Матюшко Андрій Костянтинович, ІІ к. жив.
3. Німенко Максим Андрійович, ІІ к. жив.
4. Василькова Олена Олександрівна, ІV к. жив.
5. Монсевич Віолетта Вікторівна, ІІ к. жив.
6. Щербачов Олесь Олександрович, І к. жив.
7. Рубан Денис Вікторович, І к. граф.
8. Кадан Микита Вікторович, І к. жив.
9. Кот Ірина Михайлівна, ІV к. жив.
10. Наконечна Лада Володимирівна, І к. граф.
11. Ніколайчук Тетяна , ІІ к. жив.
12. Хоменко Олеся Вікторівна, IV к. теа.
13. Гунченко Світлана Володимирівна, V к. жив.
14. Ромашева Ірина Сергіївна, ІІ к. жив.

Керівник пленеру: Мельничук Ігор Юліанович

Мистецький студентський пленер Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури зібрав студентів факультету образотворчого мистецтва в мальовничому із своєю епохальною і славною історією, наповненою духом, мистецтвом і великої волі і долі селі Криворівня. Під крилом відомого в своєму краї отця Івана Рибарука, мали можливість і надзвичайно гарну долю проживати і працювати на духовній території церкви Різдва Пресвятої Богородиці; в помешканні знаного у свій час отця Волянського в якого побували Іван Франко, Михайло Грушевський, Леся Українка, Михайло Коцюбинський. Сама аура спонукала до написання гарних робіт, а також неодноразові зустрічі з о. Іваном. Написали чотири постановки з живопису і виконали чотири постановки з малюнку згідно з навчальним планом затвердженим кафедрою живопису НАОМА. Випала гарна нагода з дозволу о. Івана написати інтер’єр церкви ХІХ ст; мальовничі краєвиди Чорного Черемоша, а також інтер’єр в меморіальному музеї І. Франка. Одну із постановок писали на території двору, де відбувались зйомки фільму «Тіні забутих предків», нам позував цікавий мешканець і музикант села, який три рази виступав на відкритті з’їздів у Москві з місцевим самодіяльним музичним колективом перед Л. І. Брежнєвим. У студентів була унікальна можливість побачити, як вбирають наречену для постановки, за часом збирання тільки однієї голови близько трьох годин. Відвідали храмове свято в Ільцях, зробили багато пленерних начерків та етюдів. Побували з пленерною екскурсією двохдневним терміном на вершині гори «Попіван», Чорногірського хребта, а також провели двохдневну екскурсію на горі «Синиці», зустрічались з місцевим населенням. У Верховині відвідали славного музиканта краю і засновника власного музею музичних інструментів п. Кумлика. Зробили звітню виставку для краян села Криворівня під егідою о. Івана в будинку культури.


    

    

    
  ПРО МЕНЕ

 • Автобіографія

 • Вчителі

 • Виставки

 • Публікації

 • Відео / Фото

 •   ЖИВОПИС

 • Пейзаж

 • Портрет

 • Натюрморт

 • Побутова картина

 • Більше...

 • ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ

 • Куратор пленера

 • Посібник

 • Статті

 • Учні (Фото Дипломів)

 •   МАЙСТЕР КЛАС

 • Майтер клас (Фото)

 • Майтер клас (Фото)

 • Майтер клас (Відео)

 • За роботаю (Фото)

 •   ПЛЕНЕРИ

 • Золота підкова 2011

 • Макарів 2011

 • Козичанка 2011

 • Севастополь 2009

 • Конча Заспа 2006

 •   КОНТАКТИ

 • Написати листа

 • Мої контакти


 • All rights reserved. 2019 NABUSElectron